naturalne kosmetyki warszawa

Dlaczego tak chętnie sięgamy po kosmetyki naturalne?

Ekstrakty z roślin już od wieków wykorzystywane są w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, a także w pielęgnacji skóry oraz włosów, jednak popularność kosmetyków naturalnych zwierających tego typu składników trwa od niedawna.
Tego typu preparaty zyskują kolejnych zwolenników i coraz więcej osób starannie czyta etykiety analizując skład i rezygnując z syntetycznych specyfików na rzecz tych zawierających substancje naturalne.
Takie kosmetyki są przede wszystkim bezpieczne w stosowaniu, a ich skuteczność potwierdza nie tylko wielowiekowa tradycja, ale również badania dermatologów.

Nie są testowane na zwierzętach, a duży wybór umożliwia znalezienie preparatu idealnie dobranego do konkretnego rodzaju cery.

Jak zadbać o włosy naturalnymi metodami?

naturalne kosmetyki warszawa Piękne włosy to atrybut kobiecości, nic więc dziwnego, że panie tak wiele uwagi przykładają do ich pielęgnacji. Codzienne stylizowanie fryzury i stosowanie kosmetyków mających na celu jej utrwalenie, a także sięganie po urządzenia działające z użyciem wysokich temperatur z całą pewnością nie działa pozytywnie na wygląd włosów. Warto więc sięgnąć po szampony i odżywki do pielęgnacji, które nie będą stanowić dla nich dodatkowego obciążenia. Wśród naturalnych kosmetyków z łatwością znajdziemy produkty przeznaczone do różnego rodzaju włosów, a zawartość roślinnych ekstraktów i olejków z pewnością pomoże odzyskać fryzurze piękny blask. Od czasu do czasu warto też sięgnąć po maseczki, które działają intensywniej.

Co zawierają kosmetyki naturalne?

Kosmetykami naturalnymi nazywa się grupę środków pielęgnacyjnych, które składają się wyłącznie z substancji występujących w naturze.

Zawierają w składzie surowce mineralne, roślinne, czasem nawet zwierzęce, pozyskane jednak w sposób nieszkodliwy dla zwierząt.

Składniki pochodzenia zwierzęcego nie mogą być pozyskiwane z żywych lub martwych zwierząt, dopuszczalne jest jednak stosowanie substancji przez nie wytworzonych.

Kosmetyki naturalne, inaczej zwane kosmetykami eko, bądź organicznymi nie powinny mieć dodatku sztucznych substancji, takich jak parabeny, silikony czy barwniki chemiczne.

Dopuszcza się jednak stosowanie niektórych środków syntetycznych, niemogących być pozyskanych w sposób naturalny.

Mimo tego skład kosmetyków organicznych jest w większości, jeśli nie w całości, pozyskany z surowców naturalnych, jak najmniej przetworzonych chemicznie.
.
Dodane: 31-10-2018 01:03

Tagi: kosmetyki uroda kobiety olejki Warszawa Maroko orient